01_09 Yüreğin Tutumu

Davranışlarımızın daha da ötesine bakmayı ister misiniz? Neden böyle davranıyorum? Sorusuna bu ünitelerimizde cevaplar arayacağız. Bizi yönlendirenin yüreğimiz olduğunu görerek içimizde değişmeye istek duymayı amaçlayacağız.

ÇALIŞMALAR

01_09_01 Yaşamın Kaynağı

Yürek sadece bir et parçası bir organ değil ruhsal olarak bizi yönlendiren vicdani rehberimizdir de. Peki bu yaşam kaynağı bizi nasıl etkiliyor? Bu konuyu ünitemizde derin bir şekilde inceleyeceğiz.

01_09_02 Aldatıcı Rehber

Yüreğinin götürdüğü yere git, düşüncesi bu günlerde çok yaygın. Ama Yüreğimiz gerçekten de bize doğru bir rehberlik yapabilir mi? Yüreğimizi tanıyıp onu incelemek için bu ünitedeki çalışmalar çok yararlı olacaktır.

01_09_03 Taş Yürekten Et Yüreğe

İnsanın yüreğini kim değiştirebilir? Sadece Tanrı bunu yapabilir. Bunu biliyor ama yine de bir başkasının ya da kendi yüreğimizi kendi çabamızla değiştirmeye çalışmaya devam ediyoruz. Bu konuda hikayeler, senaryolar ve uygulamalarla değişmek için ünitemizi çalışabilirsiniz.

01_09_04 Yüreğimi O'nda Değiştiriyorum

Yüreğimizin bizi bir rehber gibi yönlendirdiğini öğrenmiştik. Yüreğimizin bizi Tanrı'nın isteğine yönlendirmesi, ancak yüreğimizin isteklerinin Tanrı'nın isteklerine göre değişmesi ile mümkün olur. Bu ünitemizde bunu nasıl yapacağımızı alıştırmalarla uygulamalar öğrenmeye çalışacağız