01_10 Merhamet

Toplumumuzda çok duyduğumuz bir kavramdır merhamet. Ama gerçekte Kutsal Kitap’ın bakış açısıyla merhamet nedir? Bu konuya farklı bir taraftan yaklaşacağız ve gerçekte merhametin ne olduğunu öğrenmeye çalışacağız.

ÇALIŞMALAR

01_10_01 Kurban Değil Merhamet İsterim

Kültürümüzde merhamet göstermek, çoğunlukla büyüklük göstergesi olarak algılanır ve merhamet anlayışının kaynağı çoğunlukla iki eğilimdir: Sevap kazanmak ve kul hakkı; peki Kutsal Kitap merhamet için ne diyor? Ünitemizde bu soruya daha derin bir cevap arayacağız.

01_10_02 Merhamete İhtiyacım Var

Tanrı’nın merhametine ne kadar ihtiyacımız var? Bunu ne kadar düşünüyoruz? Bu ünitede her zaman duyduğumuz ama belki de çok düşünmediğimiz bu kavram hakkında konuşacağız.

01_10_03 Göksel Babamız Gibi Merhametli Olalım

Merhametli olmaktansa, insan olarak doğal eğilimimiz birbirimizi yargılamaktır. Bizler nasıl merhametli olabiliriz? Ünitemizde bu konuda birlikte konuşup çözüm yolları aramaya çalışacağız.

01_10_04 Fark Yaratabiliriz

Başkalarının ihtiyaçlarına karşılık vermenin yolları neler olabilir? Merhamet konusunda öğrendikten sonra şimdi artık uygulamaya geçebiliriz. Merhamet konusunda yapabileceklerimizi konuşup uygulamaya çalışacağız bu ünitede.