01_11 Başkalarını Yargılamak

Hiç kimsenin kendine yapılmasını istemediği ama en çok yaptığı konulardan birisidir yargılamak. Kolayca bir başkasını birçok konuda yargılayabiliyoruz. Oysa İsa Mesih’in isteği bunun tam tersi olduğunu derslerimizde fark edebileceğiz Bu derslerimizde insanların neden bu kadar çabuk yargılayabildiğimize bakıp değişmek için bakış açımıza nasıl şekil verebileceğimizi çalışacağız.

ÇALIŞMALAR

01_11_01 Yargılama Genel Bir Tutumdur

Herkes büyük küçük birçok konuda bir başkasını kolayca yargılıyor. Bu dersimizde bu yaygın tutumun kaynağını araştırıp bu yaygın alışkanlığın bizdeki etkisiyle yüzleşeceğiz.

01_11_02 Özeleştiri

Başkalarını yargılarken kendimize ne kadar bakıyoruz? Bu derste doğru bir özeleştiri yaklaşımına sahip olmaya çalışıp başkalarını yargılarken kendimize de bakmayı alışkanlık haline getirmeyi öğreneceğiz.

01_11_03 Yargı Rabbindir

Elbette kardeşimizi seviyorsak günah konusunda eleştireceğiz. Ama sonunda yargılama Rab’bindir. Bu gerçeği görebildiğimizde Tanrı’nın adaletli yargıç karakterinden çok şey öğrenebileceğiz.

01_11_04 Komşunu Kendin Gibi Sev

“Sevgi her günahı örter” ayetinin ışığında bu dersi yapacağız. Bu derste ilişkilerimizde sevginin üstünlüğüne gözlerimizi çevirip yargılamayı ortadan kaldırmaya gayret edeceğiz.