01_12 Sıkıntıya Göğüs Germek

Herkesin hayatında sıkıntılar vardır. Büyük ya da küçük her birimiz için bu sıkıntılarla yüzleşmek, yaşarken katlanmak ve onları kabul etmek her zaman zordur. Peki bu sıkıntıların amacı nedir? Sıkıntılarımızda nasıl davranmalıyız? Ne öğrenebiliriz? Bu soruların cevabını bu dört oturumlu konumuzda görebileceğiz.

ÇALIŞMALAR

01_12_01 Sıkıntımız Olacak

Sıkıntı çekmek, günlük hayatımızın değişmez bir parçasıdır. Peki bu sıkıntıların yaşanması normal midir? Bize ne gibi bir şey katmaktadır? Sıkıntılar konusunda daha fazla öğrenmek, birlikte tecrübelerimizi paylaşmak için ünitemizi çalışmaya davet ediyoruz.

01_12_02 Sıkıntılarla Övünmek

İmanlılar olarak, hangi sebepten ötürü sıkıntı çekersek çekelim, Tanrı'nın bu durum aracılığıyla iman hayatımızı geliştirmemize yardımcı olacağına, bizi aşan bir denenme yaşamayacağımıza güvenebiliriz. Bu konuda daha fazla sohbet etmek, örnekler okumak, derin bir şekilde düşünmek için ünitemizi çalışabilirdiniz.

01_12_03 Sıkıntı İçindeyken Yalnız Değilim

Sıkıntılarda en büyük problemimiz bunu sadece bizim yaşadığımızı ve bize kimsenin yardım etmediğini sanmamızdır. Oysa ki Tanrı bizimledir. Ünitemizde sıkıntılar içinde nasıl yalnızlığımızla baş edebileceğimizi konuşacağız.

01_12_04 Sıkıntıları Bitiren Zafer

İnsanların umutsuzlukla çevrelendiğini her gün görsek de, Mesih öğrencileri olarak gerçek bir umuda sahibiz. Bu zaferi nasıl kazanabileceğimizi gerçek hayattan örnekler, sohbetler ve uygulamalarla birlikte çalışacağız.