01_16 Rab İçin Çalışırız

Bu ünitede iş hayatımızın önemine odaklanacağız.İş hayatımız tüm zorluklarına rağmen nasıl tanıklık veren işleyen bir hale gelebilir Kutsal Kitap ışığında bakalım.

ÇALIŞMALAR

01_16_01 Neden Çalışırız? - Amaç

Neden çalışırız: Para için mi, kariyer ve itibar yükselmek için mi, başka bir nedenden dolayı mı? Çalışmak gerekli, zorunlu, monoton bir külfet mi yoksa daha derin bir manası var mı? Bu çalışma bu önemli sorulara cevap veriyor.

01_16_02 Nasıl Çalışırız?

Nasıl çalışırız: İşverenin ya da başka kişilerin gözüne girmek bizim için ne derecede önemlidir? İşimizin hakiki niteliği nerededir? İşimizle neyi hedefliyoruz, hangi presiplerine göre çalışıyoruz? İşte Kutsal Kitap'ın söylediklerine bakıp hayatımızı düzeltmeye çalışacağız.

01_16_03 Neden Çalışırız? - Tembellik

Tembellik: İşi savsaklamak masum bir püruz değildir, büyük problemlere yol açabilir. Ayrıca çalışan ve çalışkan bir Tanrı'ya iman ettiğini iddia eden bir kişi için önemli bir çelişkilik. Bu çalışmada tebelliğinin problemlerine bakacağız.

01_16_04 Daha İysini Yaparız

Daha iyisini yaparım: Sık sık bir iş doğru bir şekilde yapmak sadece belirli kalıpların içerisinde görevini yapmakla olmaz. Sebat ve gayret ile işin arkasında olmak, başlangıçta görünmeyen dağlardan geçmek, canla başla çalışmak gerektirir. Hepimiz daha iyisini yapabiliriz.