01_25 Kimliğimiz

Yaşamımızın en büyük ve en önemli sorusudur “ben kimim?” Kim olduğumuzu bulmak kendimizi bulmaktır. Hıristiyan olarak kendi kimliğimizi keşfetmek bu dünyada yaşarken bizim “bol yaşam” da yaşamamızı sağlar. Bu çalışma bizi kimliğimize yakından bakmaya yöneltiyor.

ÇALIŞMALAR

01_25_01 Ben Kimim?

Kimliğimiz bizim nereden geldiğimiz, ailemizin kim olduğu, neler yaptığımızla alakalıdır. Kime ait olduğumuzla tamamen ilişkilidir. Bu çalışmada “ben kimim” sorusuna cevap arayacağız.

01_25_02 Mesih'te Ben Kimim?

Mesih’teki kimliğimizi bu çalışmayla keşfetmeye çalışacağız. Sahip olduğumuz ayrıcalıklar, Mesih’in bizim için yaptıkları ve en önemlisi gerçekte nereli olduğumuz konuları tek tek ele alınıp birlikte inceleyeceğiz.

01_25_03 Kimliğim ve İlişkilerim

Kim olduğumuzu keşfettikten sonra bu gerçeğin ilişkilerimizi nasıl etkilediğini araştırmamız gereklidir. İlişkilerimizde biz kim olduğumuzu gösteriyoruz. Bu konuyu uygulamalarla da destekleyerek daha iyi öğrenmeye çalışacağız.

01_25_04 Özgürüm

Mesih’teki kimliğimiz bizi özgür kılar. Kendimize acımak, değersiz hissetmek, sevilmediğimizi düşünmek gibi duygulardan özgürüz. Çünkü Mesih bizi bol yaşama çağırdı. Bu çalışmada kimliğimizin sonucu olan bol yaşamı keşfedeceğiz.